Inredningstema förra veckan.

Om man kör förbi möbler- och inredningsbutiken Kaluste Niemelä i mina neighbourhoods, Vöråstan, så vill man gärna stanna bilen. Redan fönstershoppingen är inbjudande. Affären bjuder på trendiga märken som Hay, Normann Copenhagen och Eno studios och webshoppen kn2.fi är fräsch och inspirerande.

Förra veckan blev jag tillsammans med andra bloggare inbjuden till butiken. Det blev en trevlig kväll med upplyftande diskussioner och goodiebags som heter duga.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

4 svar till “Inredningstema förra veckan.”

  1. Alltså VA!? Djiisus så det har börjat hända i Vasa! Börjar ju bli som Umeå med små pärlor här å där!
    Och alltså Kaluste Niemelä av alla ställen, hade nog bara fortsatt och köra förbi men nu blir det nog att ta en titt där nästa gång vi är ”hemma”.

    Gilla

Lämna en kommentar